Ovacık Mahallesi Zafer Caddesi No:9/3 Kırıkkale Türkiye
+90 318 212 01 71
info@hegmed.org.tr

HEGMED Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ ı makamında ziyaret etti.

HEGMED

Genel

HEGMED Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ ı makamında ziyaret etti.

Hayat Boyu Eğitimi Geliştirme Ve Meslek Edindirme Derneği  Kırıkkale valisi Ali Kolat’ ı makamında ziyaret ederek madde bağımlılığı ve suça sürüklenen çocuklar hakkında yapmış oldukları yurtiçi ve yurtdışı projelerini tanıttı. Sayın Kolat da madde bağımlılığı alanında Kırıkkale de yapılanı çalışmalardan bahsederek fikir paylaşımda bulundular. HEDMED’ in yapmış olduğu çalışmaları sonuna kadar desteklediğini ve takdir ettiğini belirten Sayın KOLAT gerekirse ortak paylaşımlarda bulunabileceklerini ifade etti.

Dernek Başkanı Ömer Doğan yurtdışı projesi ile ilgili şu bilgileri paylaştı;

“Bağımlı Olma Kendin Ol” isimli Erasmus+ Bireylerin Öğrenme Hareketliliği projesi Ulusal Ajans tarafından desteklenmektedir. Projemiz Avrupa Birliği ülkelerinde, madde bağımlısı ve madde kullanan gençlere yönelik uygulanan, yenilikçi yöntemleri ve iyi uygulama modellerini ülkemize transfer ve entegre ederek 15-30 yaş arası gençlerin madde bağımlılığı oranını azaltmaktır. Projemiz kapsamında ilimizden madde bağımlılığı alanında çalışmalar yapan öğretmen, sosyolog, psikolog ve öğretim görevlisi unvanına sahip 25 kişi, Hollanda ülkesinde söz konusu alanda uzman 10 kişi ve proje ev sahibi olan Almanya ülkesinden 12 kişi ile proje faaliyetlerimiz gerçekleşecektir.

Ayrıca yurtiçi projelerinde devam ettiğini belirten DOĞAN bu yıl “Özgür Beyinler Özgür Gençler” isimli T.C.  Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen proje ile madde bağımlısı yada yüksek risk grubunda bulunan 15-29 yaş arasında 40 gencimize Bağımlılıkla Baş Edebilme ve Kişisel Gelişim Eğitimleri ve Bilgisayar Kursu verileceğini belirtmiştir.

Derneğimiz 2014 yılı içerisinde Ahiler Kalkınma Ajansının Teknik Destek Projeleri Kapsamında 250 kişiye Madde ve Zararlı Etkilerini anlatan eğitim ve seminer çalışmaları bulunmuştur. Uygulanan eğitimlere birçok STK temsilcisi kalıtmıştır. Diye Belirtmiştir.

HEGMED yönetim Kurulu Başkanı Ömer DOĞAN Dernek olarak,  İlimizde bu ve benzeri çalışmalarını devam edeceğiniz ve tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının bu konu üzerinde hassasiyetle çalışması gerektiğini vurgulamıştır.

Bir cevap yazın