Ovacık Mahallesi Zafer Caddesi No:9/3 Kırıkkale Türkiye
+90 318 212 01 71
info@hegmed.org.tr

Yeteneğin Artsın İstihdamın Kolaylaşsın

HEGMED

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı

Projenin Amacı:

Eski hükümlüleri ve madde bağımlısı gençleri işgücüne katılımını sağlamaya yönelik kapasitelerini geliştirmek ve böylece eski hükümlüleri ve madde bağımlısı gençleri sosyal hayata entegrasyonunu sağlamak ve  işgücü piyasasına kazandırmaktır.

Projemiz ile; Eski hükümlü ve madde bağımlısı gençlerin rehabilite edilmesi, Hedef grubun istihdam edilebilmelerini için ortak beceriler kazanması , işgücüne katılımının önündeki psikolojik engelleri kaldırmak, İşverenlerin istihdama yönelik negatif tutumlarını bilinçlendirme yoluyla yıkmak, Sunulacak rehabilitasyon, kariyer danışmanlığı hizmetleri ile uygun mesleklerin belirlenmesi, mesleki eğitime yönlendirilmeleri, iş arama becerileri kazandırılması

Günümüzdeki teknolojik gelişmeler ve Türkiye ekonomisindeki olumlu süreç, ilimizde ve bölgemizde de kendini göstermektedir. Bizler Sivil Toplum Kuruluşları olarak ilimizde ve bölgemizde meydana gelen yenilik, değişiklik ve ihtiyaçları sürekli takip belirlemeliyiz. HEGMED olarak çağın gerektirdiği eğitim, kurs, aktivite ve projeleri sürekli olarak takip etmekteyiz.

Derneğimiz kurulduğu günden bugüne 40 uzmana yurt dışı eğitimi, 180 gencimize kişisel gelişim eğitimi, 40 iş yeri sahibine kurumsal eğitim, 280 katılımcıya da sosyal aktivitelerle hizmet vermiştir. HEGMED bünyesinde engellilere, meslek sahibi olmak isteyenlere, işletme sahiplerine, gençlere, bayanlara yönelik çalışmalara devam edeceğiz.